رشد و تربیت جنسی

دور اندیش کسی است که اوضاع زمان خود را دریابد و نسبت به آن آگاهی داشته باشد .

 ( امام علی (ع) )

والدین گرامی !!تربیت سنتی ، کافی نیست .
تربیت جنسی چیست؟
فر آيندي است که از به دست آوردن اطلاعات و شكل گيري آگاهي، نگرش و رفتار در خصوص :
- جنس
- هويت جنسي
- نحوه ی ارتباط و رفتار شايسته و اعتماد به نفس در رابطه با جنس مخالف
مي باشد، كه منجر به مصونيت در برابر سوء استفاده های جنسي، حاملگي هاي ناخواسته و بيماري هاي مقاربتي و HIV,AIDS و .... . مي گردد.
در دنیای امروز و با سرعت روز افزون رشد تکنولوژی و رسانه های دیجیتالی و دسترسی آسان کودکان و نوجوانان به وسایل گوناگون سمعی و بصری از قبیل تلویزیون ، ماهواره ، اینترنت ، بازی های رایا نه ای ، تلفن همراه و .... آن ها در سنین بسیار پایین در معرض پیام های نا مناسب قرار می گیرند .
تربیت جنسی کودکان به معنای آموزش آمیزش جنسی به کودکان نیست .
تربيت جنسي نسبت به  آموزش جنسي ، مفهوم وسيع تري در بردارد .  تربيت نه تنها احساس جنسي را در بردارد بلكه داراي خصوصيات رشد شخصيت اجتماعي ، اخلاقي و فرهنگي است.
و در اين جا تربيت جنسي به مفهوم چگونگي برخورد با كودكان ، نوجوانان و جوانان از لحاظ جنسي مي‌باشد كه شامل سؤالات جنسي ، رفتارهاي جنسي ، و راه هاي جلوگيري از انحرافات جنسي مي‌باشد .
امروزه ضرورت رشد و تربیت جنسی کودکان بیش از پیش حس می شود.اهمیت زیادی دارد که پیش از دریا فت پیام های گیج کننده از منابع دیگر ، ما به عنوان والدین آن ها درمورد جنسیت و رشد جنسی با فرزندان مان همراه شویم و مطالبی را به آن ها بیاموزیم .
بهترین کار این است که از سنین پایین با پاسخ های کوتاه، اما دقیق ودرست به سؤالات وی ، گفت وگو را شروع کنیم وبا بزرگ تر شدن فرزندان مان پدر و مادری باشیم که آن ها بتوانند از ما سؤال کنند و ما با دانش وآگاهی درست ومنطبق با علم و اخلاق وآموزه های دینی و باور های فرهنگی، همواره راه بر قراری ارتباط نزدیک تر با فرزندان مان را باز نگه داریم.
× رزرو وقت