فرق بین زنان و مردان
آذر , 1397
عواقب جدایی های مجازی و اینترنتی
آذر , 1397
بسیاری از زنان از قرص ضدحاملگی استفاده نمی کنند چون از تاثیرات ناخوشایند دستکاری هورمونی بر روی بدن خود نگران هستند. برای مردان نیز فقط کاندوم و عمل جراحی واسکتومی، تنها راه های جلوگیری از حامله ساختن موجود است.
اما خوشبختانه به نظر می رسد علم پزشکی آخرین قدم ها را برای ساختن داروی بی ضرر جلوگیری از حاملگی برای مردان برداشته است.
تحقیقات بر روی یک ژل که ترکیبی از تستاسترون و پروجسترین می باشد وارد مرحله آزمایش کلینیکی وسیع بر ۴۲۰ زوج شده است.
ژل مورد نظر روزی یک بار بر روی شانه و پشت کمر مردان مالیده می شود. پروجسترون درون ژل قادر است تعداد اسپرم های مرد را به حداقل ممکن و تا حد صفر برساند. تستاسترون درون این داروی جدید نیز کمک می کند میل جنسی مردان در حالت طبیعی باقی بماند.
به نظر می رسد این اولین داروی کنترل بارداری است که تاثیرات جانبی بسیار کمی دارد.
محققینی که روی این دارو از حدود ۱۰ سال پیش کار می کنند در آزمایشات متعدد، همه تلاش شان را مصروف این کرده بودند که ترکیب هر چه بی خطرتری از دو هورمون اصلی تشکیل دهنده دارو پیدا کنند.
مردانی که در این آزمایش شرکت می کنند در مرحله اول بین ۴ تا ۱۶ هفته، ژل مورد نظر را بر روی پوست شانه و پشت خود می مالند و بعد از اینکه مقدار اسپرم شان به حداقل ممکن برای باردار نساختن رسید برای حدود یکسال وارد مرحله تجربی زناشویی خود می شوند. نتایج به دست آمده از این نوع کنترل بارداری، در محیط کلینیکی ثبت خواهد شد و اگر همه چیز با موفقیت پیش رود داروی مربوطه وارد بازار خواهد گشت.
دارو و آزمایش مورد نظر با پیگیری و همکاری چندین مرکز پزشکی دانشگاهی کشورهای امریکا، فنلاند، ایتالیا، کنیا، شیلی، سوئد و انگلیس صورت خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× رزرو وقت